Zielone Szkoły

Zielone Szkoły

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą wypoczynku dla dzieci i młodzieży (2023):

Szanowni Państwo.
Proponujemy Państwu w miesiącu maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku pobyty dzieci i młodzieży szkolnej na biwakach, połączone z wycieczkami.
Ośrodek nasz położony jest nad pięknym Jeziorem Okonińskim (własna plaża), w sosnowym lesie na 10 ha ogrodzonego terenu, w pięknym zakątku Borów Tucholskich.

Nasze propozycje do zwiedzania: Górnicza Wioska w Pile (k. Gostycyna), Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi, Rezerwat Cisów Staropolskich w Wierzchlasie, Ogród Dendrologiczny „Nad Stążką” w Gołąbku, ścieżka przyrodniczo-leśna „Jelenia Wyspa” w Gołąbku, akwedukt wodny w Fojutowie, Muzeum „Kamienne Kręgi” w Odrach, rezerwat „Cisy nad Czerską Strugą”, zapora wodna – początek Wielkiego Kanału Brdy w Mylofie, Zakład Hodowli Pstrąga Tęczowego w Mylofie, Muzeum Kultury Indiańskiej w Wymysłowie, Grota i kościół katolicki w Śliwicach, hodowla pstrąga tęczowego w Wojtalu, a także Kalwaria Wielewska, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Szymbark (dom Sybiraka, dom “na głowie”, najdłuższa deska świata i wiele innych atrakcji), Skansen budownictwa kaszubskiego i kociewskiego we Wdzydzach Kiszewskich oraz wiele innych ciekawych miejsc.

Koszt pobytu, w przypadku przyjazdu na dwie lub więcej dób, wynosi:
– szkoły podstawowe – 94 zł (38 zł nocleg, 24 zł obiad, 16 zł śniadanie, 16 zł kolacja), przy pobytach na jedną dobę nocleg – 42 zł
– gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – 99 zł (38 zł nocleg, 27 zł obiad, 17 zł śniadanie, 17 zł kolacja), przy pobytach na jedną dobę nocleg – 42 zł.
Jeden opiekun na 15 uczestników przebywa nieodpłatnie. Wszyscy opiekunowie otrzymują pościel, natomiast dzieci przyjeżdżają z własnymi śpiworami lub wierzchnią pościelą. Istnieje możliwość otrzymania pościeli na miejscu za dodatkową opłatą (14 zł).

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami w budynku piętrowym oraz kolonijno-obozowe domki, murowane domki segmentowe z łazienkami i tarasami  (pokoje 2 i 4 os.),
  • wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),
  • korzystanie z dostępnych świetlic (do uzgodnienia),
  • organizację dyskoteki,
  • korzystanie z infrastruktury ośrodka: stoły do ping-ponga, boisko do siatkówki, boisko do siatkówki plażowej, trawiaste i piaszczyste boisko do piłki nożnej, miejsce (krąg) na ognisko, plac zabaw, zewnętrzna siłownia, kilometrowa ścieżka zdrowia z przystankami do ćwiczeń.

Zapraszamy również na nasze pole namiotowe. Koszt pobytu: 18 zł od osoby (namioty własne uczestników). Jeden opiekun na 15 uczestników przebywa nieodpłatnie. W cenie pobytu dostęp do pełnego węzła sanitarnego i energii elektrycznej. Istnieje możliwość wykupienia pełnego wyżywienia lub tylko obiadów (przy pobycie na polu namiotowym).

Dodatkowo płatne (ceny brutto):

1. organizacja ogniska – 15 zł od osoby (kiełbaska, pieczywo, ketchup, herbata, naczynia jednorazowe, opał, patyki),
2. Bowling. Cena za 1h gry na torze bowlingowym – 30,00 zł. Na jednym torze może grać do 6 osób.
3. pościel – 14 zł,
4. Zajęcia dla grup – minimum 20 osób:
  – zajęcia survivalowe (1 lub 2 dniowe) – koszt ustalany indywidualnie.
Przykładowy wariant jednodniowy (11:00 – 20:30, z przerwami na posiłki): elementy wojskowej musztry, Team Building – budowanie współpracy w grupie, gotowanie survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalnymi metodami, budowanie survivalowych schronień w lesie, rozdanie dyplomów i zakończenie dnia survivalowego.
Przykładowy wariant dwudniowy:
Dzień I (11:00 – 20:30, z przerwami na posiłki): elementy wojskowej musztry, Team Building – budowanie współpracy w grupie, gotowanie survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalnymi metodami, budowanie survivalowych schronień w lesie, niespodzianka 🙂
Dzień II (10:30 – 20:00, z przerwami na posiłki): budowanie łączności polowej i nauka szyfrowania i deszyfrowania wiadomości, strzelanie z broni sportowej i łuku, gra terenowo-fabularna z wykorzystaniem zdobytej wiedzy, rozdanie dyplomów i zakończenie dni survivalowych.
organizacja podchodów (do 3 godz. lekcyjnych) – 15 zł/os.
organizacja podchodów zakończonych ogniskiem z pieczeniem kiełbasek – 28 zł/os.
zajęcia sportowe (do 3 godz. lekcyjnych) – 15 zł/os.
Paintball – super farbiana zabawa… Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, przy użyciu odpowiedniego sprzętu (kombinezony, maski, markery i kulki z żelatyny) – koszt ustalany indywidualnie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Początek Strony