Zielone Szkoły

Zielone Szkoły

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wypoczynku dla dzieci i młodzieży (2025):

Szanowni Państwo.
Proponujemy Państwu w miesiącu maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku pobyty dzieci i młodzieży szkolnej na biwakach, połączone z wycieczkami.
Ośrodek nasz położony jest nad pięknym Jeziorem Okonińskim (własna plaża), w sosnowym lesie na 10 ha ogrodzonego terenu, w pięknym zakątku Borów Tucholskich.

Nasze propozycje do zwiedzania: Górnicza Wioska w Pile (k. Gostycyna), Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi, Rezerwat Cisów Staropolskich w Wierzchlasie, Ogród Dendrologiczny „Nad Stążką” w Gołąbku, ścieżka przyrodniczo-leśna „Jelenia Wyspa” w Gołąbku, akwedukt wodny w Fojutowie, Muzeum „Kamienne Kręgi” w Odrach, rezerwat „Cisy nad Czerską Strugą”, zapora wodna – początek Wielkiego Kanału Brdy w Mylofie, Zakład Hodowli Pstrąga Tęczowego w Mylofie, Muzeum Kultury Indiańskiej w Wymysłowie, Grota i kościół katolicki w Śliwicach, hodowla pstrąga tęczowego w Wojtalu, a także Kalwaria Wielewska, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Szymbark (dom Sybiraka, dom “na głowie”, najdłuższa deska świata i wiele innych atrakcji), Skansen budownictwa kaszubskiego i kociewskiego we Wdzydzach Kiszewskich oraz wiele innych ciekawych miejsc.

Koszt pobytu, w przypadku przyjazdu na dwie lub więcej dób, wynosi:
– szkoły podstawowe – 119 zł
– szkoły ponadpodstawowe 124 zł
Koszt pobytu, w przypadku przyjazdu na jedną dobę, wynosi:
– szkoły podstawowe – 123 zł
– szkoły ponadpodstawowe 128 zł

Jeden opiekun na 15 uczestników przebywa nieodpłatnie. Wszyscy opiekunowie otrzymują pościel, natomiast dzieci przyjeżdżają z własnymi śpiworami lub wierzchnią pościelą. Istnieje możliwość otrzymania pościeli na miejscu za dodatkową opłatą (15 zł).

Cena obejmuje:
– zakwaterowanie (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami w budynku piętrowym oraz kolonijno-obozowe, murowane domki segmentowe z łazienkami i tarasami  (pokoje 2 – 5 os.),
– wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),
– korzystanie z dostępnych świetlic (do uzgodnienia),
– organizację dyskoteki,
– korzystanie z infrastruktury ośrodka: stoły do ping-ponga, boisko do siatkówki, boisko do siatkówki plażowej, trawiaste i piaszczyste boisko do piłki nożnej, miejsce (krąg) na ognisko, plac zabaw, zewnętrzna siłownia, kilometrowa ścieżka zdrowia z przystankami do ćwiczeń.

Doba hotelowa zaczyna się godz. 12:00/12:30, kończy się godz. 10:00.
Wyżywienie jest obowiązkowe. Pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest obiad, ostatnim posiłkiem w dniu wyjazdu jest śniadanie. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego obiadu w dniu wyjazdu (szkoły podstawowe: 30 zł/os., szkoły ponadpodstawowe: 33 zł/os.), jednak pokoje należy zwolnić do godz. 10:00 (grupa otrzymuje do dyspozycji salę do przechowania bagaży).

Atrakcje dodatkowo płatne (ceny brutto):
(Chęć skorzystania z atrakcji dodatkowo płatnych należy zgłaszać przy składaniu rezerwacji. Realizacja zajęć uzależniona od dostępności terminów i instruktorów).
1. organizacja ogniska (kiełbaska, pieczywo, ketchup, herbata, naczynia jednorazowe, opał, patyki) – 17 zł/os.
2. ceglany kort tenisowy – 20 zł/godz. Rakiety można wypożyczyć na miejscu – 5 zł/szt.
3. bowling – 35,00 zł/godz./tor. Na jednym torze może grać do 6 osób.
4. Zajęcia dla grup – minimum 20 osób:
żywe lekcje przyrody – pokaz gadów (kameleony, agamy, gekony), owadów (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany, chrząszcze) i pajęczaków (pająki, skorpiony). Prezentowane zwierzęta są małe i duże, szare i kolorowe, piękne i nieco straszne…. Wytworzyły niesamowite zdolności przetrwania w różnych warunkach klimatycznych i znacznie przewyższają ludzkie możliwości. Zobaczycie namiastkę świata na czterech, sześciu, ośmiu i kilkuset nogach, ciekawostki naukowe i najdziwniejsze cechy charakterystyczne (1-1,5 godz. lekcyjnej, grupy 20-30 os.) – 650,00 zł/grupa.
zajęcia survivalowe (1 lub 2 dniowe) prowadzone przez instruktorów Klubu Turystyki Aktywnej AZYMUT – koszt ustalany indywidualnie.
Przykładowy wariant jednodniowy (11:00 – 20:30, z przerwami na posiłki): elementy wojskowej musztry, Team Building – budowanie współpracy w grupie, gotowanie survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalnymi metodami, budowanie survivalowych schronień w lesie, rozdanie dyplomów i zakończenie dnia survivalowego.
Przykładowy wariant dwudniowy:
Dzień I (11:00 – 20:30, z przerwami na posiłki): elementy wojskowej musztry, Team Building – budowanie współpracy w grupie, gotowanie survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalnymi metodami, budowanie survivalowych schronień w lesie, niespodzianka 🙂
Dzień II (10:30 – 20:00, z przerwami na posiłki): budowanie łączności polowej i nauka szyfrowania i deszyfrowania wiadomości, strzelanie z broni sportowej i łuku, gra terenowo-fabularna z wykorzystaniem zdobytej wiedzy, rozdanie dyplomów i zakończenie dni survivalowych.
– spływy kajakowe – MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 16 OSÓB!!!
TRASA I: STARA RZEKA – TLEŃ (7 km , 2h) – odcinek dedykowany dla rodzin z dziećmi oraz początkujących, idealny dla każdego, z przyjemnym miejscem wodowania, nurtem, który nie sprawi problemu oraz pięknym krajobrazem Wdeckiego Parku Krajobrazowego – 60 zł/os.
TRASA II: SKARPA – TLEŃ (15 km , 4h) – odcinek umiarkowany pod względem trudności, koryto rzeki płynie w dolinie, przez las, z licznymi wywijasami co czyni go jednym z ciekawszych (możliwość zjedzenia obiadu na trasie) – 65zł/os.
Oferta obowiązuje od poniedziałku do piątku w sezonie maj -wrzesień 2025, a podane ceny zawierają koszt całkowity (transport, wypożyczenie kajaka i pozostałego wyposażenia). Cena nie zawiera usług ratownika WOPR .
Usługa ratownika za zabezpieczenie spływu na odcinku STARA RZEKA – TLEŃ to 200 – 250 zł. Ratownik bierze 5 max 7 kajaków pod opiekę (w zależności od wieku uczestnika).
Za odcinek SKARPA – TLEŃ usługa ratownika wynosi 250 – 300 zł w takim samym układzie, tj.: do 5, max 7 kajaków pod opiekę.
organizacja podchodów (do 3 godz. lekcyjnych) – 20 zł/os.
organizacja podchodów zakończonych ogniskiem z pieczeniem kiełbasek – 35 zł/os.
zajęcia sportowe (do 3 godz. lekcyjnych) – 20 zł/os.
paintball – super farbiana zabawa… Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, przy użyciu odpowiedniego sprzętu (kombinezony, maski, markery i kulki z żelatyny) – koszt ustalany indywidualnie.
paintball laserowykoszt ustalany indywidualnie.
5. Zajęcia dla grup – minimum 30 osób:
jednodniowe warsztaty historyczne prowadzone przez BRACTWO RYCERSKIE KERIN – 110,00 zł/os. (grupa 30-50 os.). Przy większej ilości osób (powyżej 50) cena podlega negocjacji.
Program warsztatów:
Interaktywne warsztaty historyczne na dowolnie wybrany temat (12 tematów) np. rycerze i ich zwyczaje.
Warsztaty rzemiosła dawnego:
– strzelanie z łuku,
– walka na miecze treningowe,
– garncarstwo,
– kaligrafia,
– gry dawne,
– rzut włócznią,
– papier czerpany,
– walka na koźle, itp.

W ramach warsztatów zapewniamy:
– doświadczonych animatorów i instruktorów.
– autentyczne stroje, bronie i rekwizyty.
– interaktywne gry i zabawy.
– przyjazną atmosferę i niezapomniane przeżycia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Początek Strony