Zielone Szkoły

Zielone Szkoły

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą wypoczynku dla dzieci i młodzieży (2019):

Szanowni Państwo.
Proponujemy Państwu w miesiącu kwietniu, maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku pobyty dzieci i młodzieży szkolnej na biwakach, połączone z wycieczkami.
Ośrodek nasz położony jest nad pięknym Jeziorem Okonińskim (z własną plażą i kąpieliskiem), w sosnowym lesie na 10 ha ogrodzonego terenu, w pięknym zakątku Borów Tucholskich.

Nasze propozycje do zwiedzania: Górnicza Wioska w Pile (k. Gostycyna), Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi, Rezerwat Cisów Staropolskich w Wierzchlasie, Ogród Dendrologiczny „Nad Stążką” w Gołąbku, ścieżka przyrodniczo-leśna „Jelenia Wyspa” w Gołąbku, akwedukt wodny w Fojutowie, Muzeum „Kamienne Kręgi” w Odrach, rezerwat „Cisy nad Czerską Strugą”, zapora wodna – początek Wielkiego Kanału Brdy w Mylofie, Zakład Hodowli Pstrąga Tęczowego w Mylofie, Muzeum Kultury Indiańskiej w Wymysłowie, Grota i kościół katolicki w Śliwicach, hodowla pstrąga tęczowego w Wojtalu, a także Kalwaria Wielewska, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Szymbark (dom Sybiraka, dom „na głowie”, najdłuższa deska świata i wiele innych atrakcji), Skansen budownictwa kaszubskiego i kociewskiego we Wdzydzach Kiszewskich oraz wiele innych ciekawych miejsc.

Możemy podjąć się na Państwa życzenie organizacji wycieczki po najciekawszych zakątkach Borów Tucholskich i nie tylko (trasa i koszt do uzgodnienia przy rezerwacji biwaku)!

Koszt pobytu, w przypadku przyjazdu na dwie lub więcej dób, wynosi:
– szkoły podstawowe – 68 zł (27 zł nocleg, 41 zł wyżywienie w tym: 19 zł obiad i po 11 zł śniadanie i kolacja), przy pobytach na jedną dobę nocleg – 30 zł
– gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – 71 zł (27 zł nocleg, 44 zł wyżywienie w tym: 20 zł obiad i po 12 zł śniadanie i kolacja), przy pobytach na jedną dobę nocleg – 30 zł
Jeden opiekun na 15 uczestników przebywa nieodpłatnie. Wszyscy opiekunowie otrzymują pościel, natomiast dzieci przyjeżdżają z własnymi śpiworami lub wierzchnią pościelą. Istnieje możliwość otrzymania pościeli na miejscu za dodatkową opłatą (10 zł).

Okoniny - ośrodek okoniny
Okoniny - ośrodek okoniny

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami w budynku piętrowym oraz 12 i 14 osobowe domki murowane z pokojami 2 i 4 osobowymi z łazienkami),
  • wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),
  • korzystanie z dostępnych świetlic (do uzgodnienia),
  • organizację dyskoteki,
  • korzystanie z infrastruktury ośrodka: stoły do ping-ponga, boisko do siatkówki, boisko do siatkówki plażowej, trawiaste i piaszczyste boisko do piłki nożnej, miejsce (krąg) na ognisko, plac zabaw, zewnętrzna siłownia, kilometrowa ścieżka zdrowia z przystankami do ćwiczeń.

Zapraszamy również na nasze pole namiotowe. Koszt pobytu: 15 zł od osoby (namioty własne uczestników). Jeden opiekun na 15 uczestników przebywa nieodpłatnie. W cenie pobytu dostęp do pełnego węzła sanitarnego i energii elektrycznej. Istnieje możliwość wykupienia pełnego wyżywienia lub tylko obiadów (przy pobycie na polu namiotowym).

Okoniny - wczasy

Dodatkowo płatne (ceny brutto):

1. organizacja ogniska – 10 zł od osoby (kiełbaska, pieczywo, ketchup, herbata, naczynia jednorazowe, opał, patyki),
2. rowery – 4 zł za godzinę,
3. pościel – 10 zł,
4. organizacja wycieczki po Borach Tucholskich (koszt i trasa ustalana indywidualnie),
5. Zajęcia dla grup – minimum 20 osób:
  – zajęcia survivalowe (1 lub 2 dniowe) – koszt ustalany indywidualnie.
Przykładowy wariant jednodniowy (11:00 – 20:30, z przerwami na posiłki): elementy wojskowej musztry, Team Building – budowanie współpracy w grupie, gotowanie survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalnymi metodami, budowanie survivalowych schronień w lesie, rozdanie dyplomów i zakończenie dnia survivalowego.
Przykładowy wariant dwudniowy:
Dzień I (11:00 – 20:30, z przerwami na posiłki): elementy wojskowej musztry, Team Building – budowanie współpracy w grupie, gotowanie survivalowych herbat z darów lasu niekonwencjonalnymi metodami, budowanie survivalowych schronień w lesie, niespodzianka 🙂
Dzień II (10:30 – 20:00, z przerwami na posiłki): budowanie łączności polowej i nauka szyfrowania i deszyfrowania wiadomości, strzelanie z broni sportowej i łuku, gra terenowo-fabularna z wykorzystaniem zdobytej wiedzy, rozdanie dyplomów i zakończenie dni survivalowych.
organizacja podchodów (do 3 godz. lekcyjnych) – 10 zł/os.
organizacja podchodów zakończonych ogniskiem z pieczeniem kiełbasek – 18 zł/os.
zajęcia sportowe (do 3 godz. lekcyjnych) – 10 zł/os.
zajęcia przyrodniczo-edukacyjne o Borach Tucholskich (do 3 godz. lekcyjnych) – 10 zł/os.
Paintball – super farbiana zabawa… Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, przy użyciu odpowiedniego sprzętu (kombinezony, maski, markery i kulki z żelatyny) – ok. 50 zł/os.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Początek Strony